Plagoset me biçak 19-vjeçari, arrestohet autori

SHQIPËRIA

by Super Admin 46 Views 0

Ngjarja ka ndodhur në lagjen Nr. 13 Durrës, ku i plagosur ka mbetur shtetasi R. Okay.19 vjeç, banues në Durrës.

Mësohet se autori i dyshuar i ngjarjes Ervin Haku 20 vjeç, banues në Durrës, është arrestuar. Dy të rinjtë janë  konfliktuar me njëri-tjetrin për motive të dobëta. Fillimisht ata kanë shkëmbyer fjalë fyese dhe kërcënues , e më pas gjendja ka degjeneruar në përleshje fizike. Për pasojë, Ervon Haku e ka qëlluar me biçak në shpinë 19-vjeçarin. I dëmtuari ndodhet në Spitalin Rajonal Durrës jashtë rrezikut për jetën. Materialet i kaluan Prokurorisë Durrës për veprime të mëtejshme për veprën” Plagosja e rëndë me dashje”. /Gazeta Categorical/

Comments