Category : SPORT

by Super Admin - 2 weeks ago

Mahrez flet për transferimin te Roma

Objektivi i Romës për këtë afat kalimtar është ylli i Leicester Cityt, Riyad Mahrez. Por, klubi nga Premierliga tashmë ka refuzuar ofertat e klubit nga kryeqyteti i Italisë. Mahrez e pranon se i pëlqen Roma, por premton se do ta jap më të mirën...

by Super Admin - 2 weeks ago

Jese transferohet në Serie A? (Foto)

Ish sulmuesi i Actual Madridit, Jese Rodriguez duhet të gjej një klub të ri pasi nuk bën pjesë në planet e PSG-së për sezonin e ri, sidomos pas transferimit të Neymarit nga Barcelona. Sipas të përditshmes sportive italiane, Corriere dello Sp...

by Super Admin - 2 weeks ago

Milan shkëmben Suson me yllin e Lazios (Foto)

E ardhmja e sulmuesit spanjoll, Suso, vazhdon të mbetet e paqartë edhe pse ka kontrtë me Milanin deri në vitin 2019. Sipas informacioneve të fundit nga Corriere dello Sport, drejtuesit e Milanit i kanë ofruar Suson skuadrës së Lazios. Kur...

by Super Admin - 2 weeks ago

Monaco zbulon të ardhmen e Mbappes

Vadim Vasilyev, nënkryetari i Monacos, ka bërë të ditur se Kylian Mbappe deri më tani nuk ka kërkuar largimin nga Kampioni i Francës. Ylli i ri francez kërkohet nga Actual Madrid, Manchester Metropolis, Arsenal dhe Barcelona, përcjell Categorica...

by Super Admin - 2 weeks ago

Diego Costa në Milan? (Foto)

E ardhmja e Diego Costas vazhdon të mbetet e paqartë. Sulmuesi spanjollë nuk është në planet e Antonio Contes dhe gjatë kësaj vere duhet të gjej një klub të ri. Sipas Calciomercato.com, Milan po bënë përpjekje që ta transferoj ish sulmuesin e...

by Super Admin - 2 weeks ago

Lamtumirë Real, Kovacic rikthehet në Serie A? (Foto)

Corriere dello Sport ka zbuluar se Juventusi është duke kërkuar mesfushorin e Actual Madridit, Mateo Kovacic. Ky i fundit mund të largohet nga Los Blancos gjatë kësaj vere pasi nuk po përshtatet në skemën Four-2-Three-1 të Zinedine Zdanes, përcjel...

by Super Admin - 2 weeks ago

Barcelona bën ofertë marramendëse për Dybalan (Foto)

Barcelona është hedhur në sulm që sa më parë ta gjej pasardhësin e Neymarit, i cili u transferuar në PSG për 222 milionë euro. Sipas Corriere dello Sport, Barcelona i ka ofruar Juventusit 120 milionë euro për yllin e saj, Paulo Dybala. Gj...

by Super Admin - 2 weeks ago

Barcelona befason me përforcimin e ri (Foto)

Sipas gaztës franceze sportive, L'Equipe, Barcelona ka hyrë në garë për të transferuar sulmuesin e krahut, Thomas Lemar nga Monaco. Ylli i ri francez shihet si pasardhës i Neymarit, i cili për 222 milionë euro u transferua në PSG, përcjell Cat...

by Super Admin - 2 weeks ago

Barcelona transferon tre yje (Foto)

E përditshmja sportive katalane, Mundo Deportivo, ka zbuluar se Barcelona është afër që të transferoj tre lojtarë. Fjala është për Inigo Martinez (Actual Sociedad), Ousmane Dembili (Borussia Dortmund) dhe Philippe Coutinhon. Sipas Mundo De...

by Super Admin - 2 weeks ago

Dita e Cristiano Ronaldos (Foto)

Më në fund Cristiano Ronaldo do t’iu rikthehet stërvitjeve me skuadrën e Actual Madridit, shkruan AS. ylli portugez ka pushuar 37 ditë pasi ishte i angazhuar me Portugalinë në Kupën e Konfederatave, përcjell Categorical.   Kështu, Ronaldo n...