Category : MAQEDONIA

by Super Admin - 2 weeks ago

Ahmeti paralajmëron marrëveshje edhe me Greqinë

Kryetari Ali Ahmeti dhe Ambasadori Petkov diskutuan për marrëveshjen midis Shkupit dhe Sofjes, situatën politike në vend, reformat, barazinë gjuhësore dhe integrimin e vendit në NATO dhe BE. Në takim është diskutuar për marrëveshjen e sapo firmosu...

by Super Admin - 2 weeks ago

Qeveria pranon propozimin e MASH-it për numrin e studentëve

Vendimi i dedikohet universiteteve “Shën Cirili dhe Metodi” në Shkup, “Shën Klimenti i Ohrit” në manastir, “Goce Dellçev” në Shtip, “Shën Apostull Pali” në Ohër, “Nëna Terezë” në Shkup dhe Universitetit në Tetovë, për vitin akademik 2017/2018./Gazeta...

by Super Admin - 2 weeks ago

Kuvend, vazhdon debati për ribalancin e Buxhetit

Deputetët e LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së gjatë debatit të djeshëm akuzuan njëri tjetrin se kush më shumë e ka zhytur në borxh shtetin dhe qytetarët.Deputeti i VMRO-DPMNE-së Dragan Danev, akuzoi shumicën parlamentare dhe Qeverinë e re se vazhdimisht e ka...

by Super Admin - 2 weeks ago

Deponia e Tetovës e filmuar me dron (Video)

Ky web site kontrollohet dhe menaxhohet nga Media Works. Të gjitha materialet , përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me të drejta autoriale të Media Works. Materialet janë për shfrytëzimin private tu...

by Super Admin - 2 weeks ago

Maqedoni, moti sot me diell dhe shumë i ngrohtë

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 10 deri më 20 gradë celsius, ndërsa ato të ditës prej 33 deri më 42 gradë.Në shkup temperaturat do të ndryshojnë prej 18 deri më 41 gradë. Indeksi i rrezeve UV do të jetë 9.Vendi do të jetë nën ndikim të va...

by Super Admin - 2 weeks ago

Aksident i rëndë në Shkup (Video)

Ende nuk dihen shkaqet e aksidentit, ndërsa dëshmitarët thanë për SHENJA se një kamion është rrokullisur dhe disa makina tjera janë përfshirë në aksident,. Njësitet policore kanë dalë në vendngjarje por ende nuk ka informacione për të lënduar apo e...

by Super Admin - 2 weeks ago

Shkup, burri i dehur sulmon fizikisht gruan dhe djalin e tij

Siç informon MPB, Z.P. ka dëmtuar mobiljet dhe veturën ‘Nissan’ me targa regjistrimi të Shkupit, pronë e I.M. Më pas ai ka marrë plagë trupore dhe është rrëzuar në oborr. Me ekipin e Ndihmës së shpejtë, është transferuar në Qendrën për urgjencë...