Category : LAJMET E FUNDIT

by Super Admin - 2 weeks ago

Veseli, test për Haradinajn

Zgjedhja apo jo e kryeparlamentarit është testi i parë me të cilin do të ballafaqohet i nominuari për kryeministër nga ky koalicion, Ramush Haradinaj. Kjo pasi, sipas njohësve të proceseve politike, nëse kandidati për kryeparlamentar arrin t’i marrë...

by Super Admin - 2 weeks ago

Lirak Çelaj: Shpend Ahmeti, mjeshtër i 'fake news'

Duke kundërshtuar deklaratat e Ahmetit rreth tij, Çelaj e ka quajtur kreun e Prishtinës "mjeshtër i asaj që sot quhet 'pretend information'". Nëpërmjet një shkrimi në Fb, Çelaj ka thënë se Ahmeti ka shkelur procedurat, dhe se për këtë herët a vonë d...

by Super Admin - 2 weeks ago

Miratohet nisma për anëtarësim të Kosovës në INTERPOL

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Behar Selimi ka thënë se kjo nismë për anëtarësim në këtë organizatë ndërkombëtare ofron mundësi të mëdha për bashkëpunim të Kosovës me shtetet e tjera si dhe ndihmon në parandalimin e krimit dhe luftimin e for...

by Super Admin - 2 weeks ago

Kusht i Nismës për Veselin e Haradinajn, dy ministri

“Ne kemi bërë fushatë me këto premtime dhe unë jap përgjegjësi për votuesit e mi që kam marrë vota me këto premtime. Por, nuk besoj se kjo do të jetë e nevojshme sepse ne do të udhëheqim me këto dikastere”, ka thënë Shala në Interaktiv.Ai ka thënë se...

by Super Admin - 2 weeks ago

Amerika, Koresë së Veriut: S'jemi armiq, hajde bisedojmë

Tillerson tha se kërcënimi i Koresë së Veriut "është materializuar pikërisht ashtu siç ne e prisnim të ndodhte" dhe shtoi se administrata amerikane është përgjigjur me "presion paqësor", ndonëse alternativat janë të kufizuara. "Ne menduam se gjëja...