Category : LAJME

LAJME / LAJME - 2 weeks ago

BE po shqyrton të gjitha llojet e masave për Venezuelën

“Janë duke vazhduar konsultimet me përfaqësuesit e vendeve anëtare për të realizuar një përgjigje të koordinuar dhe të përshtatshme nga BE-ja. Aktualisht të gjitha llojet e masave janë duke u marrë në konsideratë”, ka shtuar tutje zëdhënësja, ka dhën...

LAJME / LAJME - 2 weeks ago

Digjen disa pjesë pyjore në Drenas

Në vendin e ngjarjes kanë dalë menjëherë zjarrfikësit e Komunës së Drenasit dhe Policia, ndërsa për se afërmi ka qëndruar edhe kryetari i Komunës, Ramiz Lladrovci, bën të ditur Komuna, nëpërmjet një njoftimi.Sipas informatave të para zyrtare nga ana...

LAJME / LAJME - 2 weeks ago

Trump i kthen në ligj sanksionet ndaj Rusisë

Shtëpia e Bardhë e kishte lënë të kuptohet se Trump do ta nënshkruante projektligjin, pasi ai kaloi në të dyja dhomat e Kongresit amerikan. Por të martën, Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson tha se ai dhe presidenti nuk janë “shumë të lumt...

LAJME / LAJME - 2 weeks ago

Aksident në Prizren, lëndohen dy persona

Ky web site kontrollohet dhe menaxhohet nga Media Works. Të gjitha materialet , përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me të drejta autoriale të Media Works. Materialet janë për shfrytëzimin private tu...

LAJME / LAJME - 2 weeks ago

Raporti shokues: Kim Jong-un ka ekzekutuar 340 persona

Një raporti i ri, i hartuar nga Instituti për Strategjinë e Sigurisë Kombëtare,  pretendon se diktatori koreano-verior Kim Jong Un ka urdhëruar ekzekutimin e 340 njerëzveRaporti thotë se Kim përdor ekzekutimet për të shtrënguar më fort pushtetin, shk...