Category : LAJME

LAJME / LAJME - 2 weeks ago

Lirak Çelaj: Shpend Ahmeti, mjeshtër i 'fake news'

Duke kundërshtuar deklaratat e Ahmetit rreth tij, Çelaj e ka quajtur kreun e Prishtinës "mjeshtër i asaj që sot quhet 'pretend information'". Nëpërmjet një shkrimi në Fb, Çelaj ka thënë se Ahmeti ka shkelur procedurat, dhe se për këtë herët a vonë d...

LAJME / LAJME - 2 weeks ago

Ja sa vjedhje kanë ndodhur për tre muaj në Kosovë

Statistikat e Policisë së Kosovës, tregojnë se vetëm për  tre muaj të këtij viti (Prill-qershor) janë raportuar 1454 raste të vjedhjeve. Mirëpo, në krahasim më vitin e kaluar, kjo sipas policisë ka shënuar rënie, ku në këtë periudhë të vitit të kalu...

LAJME / LAJME - 2 weeks ago

Rufki Suma pretendon edhe një mandat në Han të Elezit

Siç u quajt nga mediat, kryetari unik i Hanit të Elezit, Rufki Suma, pritet të rikandidojë edhe për një mandat në këtë komunë. Kjo është bërë e ditur nga burimet brenda komunës për lajmi.internet.“Qytetarët e duan Rufki Sumën edhe për një mandat dhe...

LAJME / LAJME - 2 weeks ago

Lazarati i Kosovës

Ashtu siç kishte në Lazarat, edhe në Shipitullë ka njerëz të pushtetshëm që janë duke i fërkuar duart për të zhvatur ndonjë milion nga procesi i shpronësimit. Fshati trendy i Shipitullës e ka një histori disavjeçare dhe nuk është ndërtuar për një di...

LAJME / LAJME - 2 weeks ago

Thaçi: Kosova e ka vendin në NATO (Video)

Në një intervistë për transmetuesin publik, pas Samitit, Thaçi ka thënë se vetë prezenca e zëvendëspresidentit amerikan, Mike Pence, tregon për rëndësinë që ka ky samit për paqen dhe stabilitetin e rajonit. Po ashtu, presidenti kosovar ka vlerësuar...