Category : LAJME

LAJME / LAJME - 1 month ago

Vikendi Podravka, këtë të diel në Gërmi

Sipas hulumtimeve, ato përveç që plotësojnë kërkesat tuaja të shijimit, ndikojnë edhe në gjendjen tuaj psikologjike. Për këtë arsye, që pushimi i fundjavës tuaj tu duket më i gjatë dhe ju të jeni më të relaksuar, edhe këtë herë Vegeta (Podravka) ka...

LAJME / LAJME - 1 month ago

Samiti G20: Vazhdojnë punimet në ditën e dytë (VIDEO)

Udhëheqësit botërorë u takuan në Hamburg për të gjetur kompromise e përgjigje për një numër çështjesh, përfshirë rregulloret financiare për tregjet ndërkombëtare, ndryshimet klimatike, rrjetet e furnizimit me mallra konsumi dhe mbrojtjen nga epidemit...

LAJME / LAJME - 1 month ago

Konfirmohet se sot certifikohen zgjedhjet e 11 qershorit

Këtë e ka konfirmuar të shtunën për Gazetën Categorical, kryetarja e KQZ’së, Valdete Daka. Ajo u shpreh se përfundimisht sot do të certifikohen rezultatet. Në ora 13:00 KQZ do të mbajë mbledhjen e radhës për Certifikimin e Rezultateve Përfundimtare t...

LAJME / LAJME - 1 month ago

Trump: Takimi me Putin ishte i jashtëzakonshëm

Takimi i parë ballë për ballë midis dy udhëheqësve zgjati më shumë se dy orë dhe u mbajt në kuadër të samitit të G20-ës në Hamburg.Trump e përshkroi takimin ndërsa fliste me kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar Theresa Might të shtunën.Nderkohe Sek...

LAJME / LAJME - 1 month ago

Aksident në magjistralen Prishtinë-Gjilan (Video)

Nuk raportohet për të lënduar. Ndërkohë që dy automjete rrugore janë përplasur me njëra tjetrën.  Veturat kanë pësuar dëme materiale. Policia raportohet të ketë dal në vendin e ngjarjes./GazetaExpress/ video-1499503921 by GazetaExpresscom

LAJME / LAJME - 1 month ago

Kandidati i LDK'së heq dorë nga ankesa në Supreme

“Këtë të drejtë ligjore nuk do ta ushtrojë me ç’rast po i hapi rrugë certifikimit të rezultateve të zgjedhjeve të jashtëzakonshme. Duke ndërmarrë një veprim të tillë po ju mbetem borxh të gjithë votuesve në nivel të Republikës së Kosovës të cilët më...