Category : LAJME

LAJME / LAJME - 2 weeks ago

Selimi: E kam mik të mirë Haradinajn, por...

Deputeti i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Rexhep Selimi, e pranon se e ka mik të mirë Ramush Haradinajn, por një miqësi e tillë nuk ia garanton këtij të fundit me automatizëm edhe votën për ta formuar Qeverinë e Kosovës.Ish-bashkëpartiaku i Haradinajt në n...

LAJME / LAJME - 2 weeks ago

Deputetët 'sekretë' të Kadri Veselit

Për më shumë se një muaj drejtues të koalicionit PAN vazhdojnë të deklarojnë se i kanë numrat e nevojshëm në Kuvend për ta zgjedhur Kadri Veselin kryeparlamentar dhe Ramush Haradinajn kryeministër të ri. Por, as një ditë para seancës së Kuvendit ata...

LAJME / LAJME - 2 weeks ago

Skënderbeu “me tipare sllave” trondit shqiptarët

Lajmet se një monument për heroin kombëtar shqiptar, Gjergj Kastrioti – Skënderbeu, do të ngrihet në parkun qendror të Budapestit llimisht u mirëpritën nga shqiptarët në media.Megjithatë entuziasmi filloi të zbehej më 25 korrik, kur ambasadori shqipt...

LAJME / LAJME - 2 weeks ago

Protestë kundër kolapsit energjetik

Ky web site kontrollohet dhe menaxhohet nga Media Works. Të gjitha materialet , përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me të drejta autoriale të Media Works. Materialet janë për shfrytëzimin private tu...

LAJME / LAJME - 2 weeks ago

Një grua plagoset aksidentalisht gjatë ahengut familjar

Rasti i fundit i plagosjes së një gruaje gjatë një ahengu, ku ka pasur të shtëna me armë, ka ndodhur të hënën mbrëma në fshatin Sallagrazhdë të Suharekës, shkruan sot “Koha Ditore”.Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një individual të dyshu...