Category : LAJME

LAJME / LAJME - 2 weeks ago

Haradinaj: I kemi votat për Qeverinë

“Për qeverinë e dimë që i kemi votat”, ka thënë Haradinaj dhe ka shtuar se ndoshta bllokimi po bëhet për kryeparlamentarin. Në lidhje me deklaratat e Vetëvendosjes dhe LDK-së për të mos e votuar Kadri Veselin për kryetar të Kuvendit, ai ka shtuar...

LAJME / LAJME - 2 weeks ago

Milaim Zeka thotë se ka mundur të zgjidhet kryetar i Kuvendit

Ai në emisionin “Information Field” të “RTV Dukagjini”, ka thënë se ka mundur që të dalë në foltore dhe ta propozojë emrin e tij për të parinë e parlamentit, dhe se sipas tij, do të fitonte këtë pozitë. “Kam mundur ta propozoj Milaim Zekën, si kandi...

LAJME / LAJME - 2 weeks ago

Haradinaj: Jam i habitur me bllokadën e bërë nga VV e LDK

Sipas tij, zgjedhjet kanë qenë më të mirat që i kemi mbajtë ndonjëherë e rezultati zgjedhor na obligon që ta zbatojmë at rezultat, këto zgjedhje kanë nxjerrë fitues PAN-in ofertën qeverisëse të PAN ku edhe jam i nominuar për kryeministër.“Jam i habit...

LAJME / LAJME - 2 weeks ago

Seancë emocionuese në gjykimin e vrasësit të Zejnepes

Në Gjykatën e Apelit sot u trajtuan ankesat e parashtruara nga palët lidhur me aktgjykimin e shkallës së parë, në bazë të të cilit Berisha u dënua me 12 vjet burgim. “Sytë m’u kanë qorru, qe dy vjet. Mi ka lënë katër jetima”, ka thënë shkurt 83-vjeç...

LAJME / LAJME - 2 weeks ago

Bajrami: Veseli ofroi zgjidhje, partitë të lëshojnë pe

Ai ka theksuar se nëse shkohet me inate, atëherë pa u bërë Kadri Veseli kryeparlamentar e gjithë jeta politike në Kosovë mbetet e bllokuar, ndërsa ka kërkuar që partitë ta shqyrtojnë ofertën e Veselit për dalje nga kriza, njofton Klan Kosova.“Të gjit...

LAJME / LAJME - 2 weeks ago

LDK, partive politike: Mos i bllokoni institucionet

Poashtu gjatë këtij takimi me kryetarët e degëve, u diskutua për kriteret për kandidatë për kryetar të komunave dhe këshilltarë komunal si dhe përgatitjet tjera organizative, transmeton Categorical. Këtu mund ta lexoni komunikatën e plotë: Li...

LAJME / LAJME - 2 weeks ago

Me veturë zyrtare në bregdetin shqiptar (Foto)

Keqpërdorimi i veturave zyrtare për pushime jashtë Kosovës, gjatë vikendeve është bërë pothuajse e zakonshme. Shumë herë këto vetura janë parë nëpër qendra turistike jashtë Kosovës por edhe brenda në Kosovë jashtë orarit të punës. Sigurisht që bre...