Category : LAJME

LAJME / LAJME - 2 weeks ago

Evakuohet qendra tregtare në Londër

Pas marrjes së informacionit për kërcenim të mundshëm me bombë, qindra njerëz që ndodheshin në qendrën tregtare janë evakuuar.Britania ka qenë disa herë cak i sulmeve terroriste dhe se masat kundër sulmeve të mundshme janë rritur në gjithë vendin.

LAJME / LAJME - 2 weeks ago

Këto janë fjalët e Ramush Haradinajt për Tahirin e Rugovën

Haradinaj ka thënë se e çmon Tahirin si individual, mirëpo është shprehur se ka ngelur i habitur nga vendimet e deputetit të AKR-së. “E çmoj Labin për dashurinë ndaj njerëzve të lirisë dhe brezave të lirisë. Mirëpo ai është dashur ta bëjë një hap më...

LAJME / LAJME - 2 weeks ago

Rritet numri i vendeve të punës në SHBA

Në raportin e së premtes të Departamentit të Punës thuhet se ka patur një shtim të vendeve të punës në restorante, shërbimet e biznesit dhe në sektorin e kujdesit shëndetësor.Paga mesatare e punës u rrit 9 centë më tepër në orë në muajin korrik, duke...

LAJME / LAJME - 2 weeks ago

Veseli: Bacën Tush do ta kujtojmë përgjithmonë me respekt

Veseli përmes një postimi në rrjetin social ka shkruar se “përgjithmonë do ta kujtojmë me respekt ne që gjetëm bukë dhe ngrohtësi në konakun e tij në ditët e lavdishme të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës”.“U nda nga jeta Baca Tush, babai i heroit të ko...

LAJME / LAJME - 2 weeks ago

Rrënohet një mbindërtim në Gjilan

Kështu sot përmes sektorit të inspektorëve të ndërtimit ky resor ka bërë rrënimin e mbindërtimit dhe largimin e pengesave nga rruga të cilat janë në kundërshtim me ligjin dhe kanë qëllim pengimin e lëvizjes së lirë.Me këtë rast drejtori Valon Shefkiu...

LAJME / LAJME - 2 weeks ago

Për herë të tretë varrezat e Vragolisë i kaplon zjarri

Banorët thonë se kjo është e hera e tretë që po ndodh dhe asnjëherë nuk është identifikuar as personi e as arsyeja pse po digjen varrezat, raporton KTV.Komuna nuk ka kurrfarë informacioni për këtë zjarr. E Policia e Kosovës nëpërmjet një përgjigjeje...

LAJME / LAJME - 2 weeks ago

Kjo është statuja “madhështore” e Ismet Jasharit

Një shtatore e ngritur në vendlindjen e Ismet Jasharit në Kumanovë, ka ngjallur reagime të shumta në rrjetet sociale. Me pamjen që ka “Kumanova” në këtë shtatore s’po pajtohet askush. Ismet Jashari në këtë shtatore nuk duket aspak ai që ishte në r...

LAJME / LAJME - 2 weeks ago

BE-ja zgjeron sanksionet kundër rusëve

Diplomatët evropianë, kanë thënë se zëvendësministri i Energjisë, Andrei Cherezov, dhe udhëheqësi i departamentit të ministrisë, Yevgeny Grabchak, janë shtuar në listën e të sanksionuarve për “aksione që cenojnë territorin e Ukrainës, sovranitetin dh...

LAJME / LAJME - 2 weeks ago

Veliu: LDK s`i shmanget zgjidhjes së problemeve

Përderi sa Lëvizja Vetëvendosje e ka mohuar pjesëmarrjen, Lidhja Demokratike e Kosovës do të jetë prezente në këtë takim. Agim Veliu, nënkryetar i LDK-së i ka thënë “Indeksonline” se partia e tij nuk i shmanget takimeve që kanë për qëllim ta largojn...

LAJME / LAJME - 2 weeks ago

Ndërron jetë babai i dëshmorit Fehmi Lladrovci

Varrimi i të ndjerit bëhet nesër në varrezat e fshatit Gllanasellë të Drenasit, në ora 13:00. Lajmin e ke bërë të ditur përmes një postimi në Fb djali i tij, Ramiz Lladrovci, i cili ka thënë se “sot, Baba Tush, na ke tronditë, duke u larguar vetëm fi...

LAJME / LAJME - 2 weeks ago

Krasniqi: Bllokada nuk i konvenon as vendit dhe as partive

Ai ka thënë se ikja e Vetëvendosjes nga konsultimet është shenjë që kjo parti po kërkon vazhdim të bllokadës.“Kjo ndërlidhet me mentalitetin e VV-së. Ikja prej konsultimeve dhe diskutimeve tregon se ka vullnet për ta vazhduar bllokadën. Unë besoj se...