By Super Admin

by Super Admin - 2 weeks ago

Argjentina publikon fotografinë më të ëmbël me djalin (Foto)

Ajo vazhdimisht publikon imazhe në rrjete sociale bashkë me djalin e saj, Noah, shkruan lajmi.internet. Së fundi, ajo ka postuar një foto në të cilën shihet e shtrirë në shtrat bashkë me vogëlushin, duke ia dedikuar disa fjalë të ëmbla. “Kenaqesia me e madhe ne jete…” shkroi këngëtarja sipër f...

by Super Admin - 2 weeks ago

Skype nuk punon

Nuk dihet ende se sa zona ka prekur por qindra vetë kanë raportuar për probleme në lidhje me shërbimin që prej orës 08.00 të mëngjesit. Faqja e pavarur e internetit DownDetector thotë se për këtë çështje është folur në disa rrjete sociale. Dhjetëra përdorues raportojnë problemin çdo minutë, transme...

by Super Admin - 2 weeks ago

Çka gjendet në anën tjetër të Hënës

 Natyrisht, thashethemet nuk janë të njëjta me realitetin, prandaj shtrohet pyetja, a ka ndonjë dëshmi për t’i konfirmuar ato? Ana e errët e Hënës Kur ta shikojmë Hënën, ne e shohim vetëm njërën gjysmë të saj, meqë ajo, duke u sjellë rreth Tokës, sillet edhe rreth vetes. Ana e Hënës të cilën nuk...

by Super Admin - 2 weeks ago

Ja me cilin shtet e ngatërrojnë amerikanët Shqipërinë

GoCompare Journey krijoi një hartë interaktive për të provuar se sa mirë qytetarët britanikë dhe amerikanë e njohin Evropën, dhe rezultatet ishin paksa shqetësuese. Sllovakia dhe Shqipëria rezultuan si vendet më të vështira për t’u identifikuar nga amerikanët – me shtatë për qind të tyre që ngatërro...

by Super Admin - 2 weeks ago

Mos i ekspozoni nishanet në diell

Nishanet janë të zakonshme te njerëzit. Përgjithësisht personat me lëkurë të bardhë kanë tendencë të kenë më shumë nishane, mesatarisht nga 10 – 40. Mirëpo nishanet mund të bëhen të rrezikshëm kur zhvillohet afër tij melanoma, kanceri i lëkurës. Një ndër shkaktarët kryesorë është ekspozimi i shumtë...

by Super Admin - 2 weeks ago

Noizy ironizon me “Despaciton” (Foto)

Edhe pse kënga e Luis Fonsit dhe Dady Yankee është afër të thyej çdo rekord, duket se reperit Noizy nuk i pëlqen aspak, shkruan lajmi.internet. Ai ka publikuar një foto në llogarinë e tij në Instagram në të cilën krahason: barin dhe kokainën me këngën “Despacito”. Nga këto të tri opsione, repe...

by Super Admin - 2 weeks ago

Brenda në mendjen e një hajduti

“Si fillim kap televizorin prej plazme, për ta mbështetur në tokë pak më vonë. Koha vrapon me shpejtësi, vrapoj sipër, pastaj zbres, ngjitem sërish. Marr një kompjuter, një telefon, por në nxitim e sipër kam humbur plaçkën më të madhe. Claire, bashkëpunëtorja ime, ngre sytë nga qielli. Përqëndrohem...

by Super Admin - 2 weeks ago

3 Shenjat e horoskopit që do t’iu thyejnë zemrën

Behët fjalë për : luanin, shigjetarin dhe bricjapin. Luani Luani njihet si shenjë e zjarrit  dhe shpërthimet  e tij janë të papritura. Duhet të jeni diplomatikë që të arrini të kontrolloni një luan. Në momentin e parë që situata do t’iu dalë nga duart, do shikoni një individual i shenjës së luan...

by Super Admin - 2 weeks ago

Sëmundjet e trashëgueshme mund të parandalohen me korrigjimin e gjeneve

Shkencëtarët arritën të përdorin për herë të parë teknikën e korrigjimit të gjeneve për të ndaluar sëmundjen e trashëguar të zemrës në fillesën e embrionit të njeriut, sipas një studimi. Hulumtimi do të shërbejë për të mundësuar zvogëlimin e rasteve të kësaj sëmundjeje tek fëmijët e krijuar përmes...

by Super Admin - 2 weeks ago

Kjo foto e Nihanit me Kemalin do të shokonte burrin e saj! (Foto)

Por puna si aktore është e tillë që të ‘detyron’ të bësh edhe skena që do të vinin në rrezik lidhjet jashtë profesionit, përcjell orainfo. Nihan dhe Kemal për shumicën e publikut do të ishin një çift ultimate për shkak të pamjes së dy aktorëve. Gjatë xhirimeve të serialit ‘Karasevda’ Neslihan d...

by Super Admin - 2 weeks ago

Aksident i rëndë në Shkup (Video)

Ende nuk dihen shkaqet e aksidentit, ndërsa dëshmitarët thanë për SHENJA se një kamion është rrokullisur dhe disa makina tjera janë përfshirë në aksident,. Njësitet policore kanë dalë në vendngjarje por ende nuk ka informacione për të lënduar apo eventualisht për viktima. Aksident trafiku në Au...

by Super Admin - 2 weeks ago

Gjendet një mumie me fytyrë të paprekur (Foto)

Fytyra dhe tiparet e saj ishin shumë të qarta kur u nxor nga varri i saj prej shkencëtarëve. Besohet se ka vdekur në moshën 35 vjeçe dhe ishte e vetmja grua e varrosur në mesin e shumë burrave.  Detajet mbi mbetjet e saj të mumifikuara aksidentalisht janë të habitshme. Qerpikët dhe dhëmbët janë...