By Super Admin

by Super Admin - 2 weeks ago

Kush janë sajkeanët?

Sajkeanët duken sikurse ne, me përjashtim të faktit se ata, sikur që tregon edhe emri, e kanë shumë më të theksuar aspektin psikik (telepatik).  Meqë ata duken thuajse në tërësi sikurse ne, mënyra e vetme që të dallohen është me anë të telepatisë, nga personat të cilët e kanë të zhvilluar këtë aftë...

by Super Admin - 2 weeks ago

Japonia shpik akulloren që nuk shkrihet (Video)

Ata po tentonin të realizonin një ëmbëlsirë duke përdorur polifenolin, një lëng që del nga luleshtrydhet. Pasticieri, të cilit iu kërkua të përgatisë ëmbëlsirën, kontaktoi me qendrën për t’i thënë se në momentin kur ëmbëlsirës i kishte shtuar polifenoli ajo është forcuar menjëherë. Pas kësaj, kërkue...

by Super Admin - 2 weeks ago

Lëngu i gjelbër për përtëritjen e organizmit

Përbërësit: 2 grushte spinaq (është i mirë për tru), gjysmë trangulli (hidraton, e pastron trupin dhe qetëson), një e katërta e trungut të selinos (është e mirë për eshtra), 1 degëz majdanoz (e mirë për qarkullim dhe zemër),  four gjethe të freskëta mendre (relakson dhe qetë- son), thre...

by Super Admin - 2 weeks ago

Gruaja e Medës në mes këngëtareve të famshme (Foto)

Ky web site kontrollohet dhe menaxhohet nga Media Works. Të gjitha materialet , përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me të drejta autoriale të Media Works. Materialet janë për shfrytëzimin private tuajin dhe për qëllime jo-komerciale. Ato nuk mund t...

by Super Admin - 2 weeks ago

Facebook të tërheq në “ciklin e dështimit”

Madje ndonjëherë, sikur vetëm një shikim i shpejtë në Fb, logoja e tij apo Kryefaqja, janë mjaftueshëm për tu dhënë njerëzve një kënaqësi të madhe. Dëshira për të përsëritur këtë kënaqësi i mban njerëzit tek gjetjet e tyre, dhe u shtohet dëshira kur nuk hyjnë. Pastaj kur njerëzit duan të largohen n...

by Super Admin - 2 weeks ago

NASA kap super-tajfunin më të çuditshëm e të fortë të vitit (Video)

Hurricane Noru pritet të godasë këtë fundjavë Japoninë jugore, duke i dhënë fund “një udhëtimi të gjatë dhe të çuditshëm që cikloni tropikal ka bërë tashmë përmes Oqeanit Paqësor perëndimor”. Astronauti Jack Fischer dhe kozmonauti Sergej Ryazansky paraqitën imazhe të frikshme të Noru nga avantazhet...

by Super Admin - 2 weeks ago

Verë, 10 këshilla për të menaxhuar paratë gjatë pushimeve

1- Përpiquni të përdorni pagesat elektronike në qoftë se keni mundësi, janë të sigurta, komode dhe mund të kontrolloni më mirë buxhetin tuaj. 2- Mos vendoni kurrë asnjë letër në portofolet me PIN Three- Më mirë t’i memorizosh me një emër falso në rubrikën e telefonit kodet e ndryshme, mbase duke...

by Super Admin - 2 weeks ago

Ja pse duhet të konsumoni kivi

Dieta e dobët ushqimore është shkak për presionin e lartë të gjakut dhe për këtë arsye duhet të kujdeseni mirë për të. Hani ushqime të shëndetshme, zvogëloni futjen e kripës, yndyrës dhe do të rregulloni tensionin e gjakut lehtësisht. Një mënyrë e natyrshme e shëndetshme për të ulur presionin e lar...

by Super Admin - 2 weeks ago

Mimoza Mustafa shkon me pizhama në restaurant (Foto)

Ndonëse koha po ikë, Mimoza po duket mirë, së paku në foto po shkëlqen. Këngëtarja e ka përmirësuar edhe stilin, që nganjëherë megjithatë duket i çuditshëm, shkruan Kosovarja. Mimoza ka pozuar e ulur në një restorant e veshur me pizhama. Janë pizhama apo veshje që po duket si e natës?

by Super Admin - 2 weeks ago

Dhjetë misteret e mëdha të mendjes

1 – Ndërgjegjja Kur zgjohemi në mëngjes e dimë që dielli ngjitet, dëgjoni zogjtë që cicërijnë, dhe ndjeni flladin e freskët të mëngjesit. Me fjalë të tjera je i ndërgjegjshëm. Kjo temë ka qenë e pllakosur në komunitetin shkencor që nga lashtësia. Ajo që më së shumti ka kërkuar shpjegim ka qenë mëny...

by Super Admin - 2 weeks ago

7 gjërat që i ndodhin çifteve gjatë pushimeve të verës

Okay. Por mos harro se të gjitha çiftet në udhëtimete tyre, përveç momenteve të bukura, përballen edhe me shumë zënka dhe probleme, të cilat nëse nuk menaxhohen me qetësi, mund tju prishin gjithë humorin. Ja cilat janë 7 gjërat me të cilat do të përballeni zakonisht: 1. Do të debatoni bashkë në...

by Super Admin - 2 weeks ago

Kajsia, një frut i vogël me përfitime të mëdha shëndetësore

Të pasura me fibra dhe me vitamina, kajsitë duhet patjetër të bëjnë pjesë në dietën tuaj, transmeton portali arbresh.information Sipas studimeve të shumta, këto janë përfitimet kryesore shëndetësore që sjell kajsia. Janë të pasura me antioksidantë, të cilat mbrojnë trupin nga dëmet që mund të sh...