By Super Admin

by Super Admin - 1 year ago

Ky është njeriu i parë në botë që ngre plot 500 kilogramë

Ekspertët pohojnë se kjo ishte shumë e rrezikshme. Presioni shtypës shumë i lartë dhe probabiliteti i një aksidenti tragjik, goxha i lartë, transmeton Rtklive.com. Kur peshëngritësi Corridor arriti ta ngrejë këtë superpeshë vetëm pak mbi gjunjët, befas nuk u përmbajt dot më. U rrëzua mbi peshat d...

by Super Admin - 1 year ago

Ja disa mënyra si të vraponi kur i ndjeni nyjet e këmbëve! (Foto)

Vrapimi i alternuar me stërvitjet me aktivitet me ndikim të ulët apo zero kardio sikurse ai eliptik, çiklizmi, noti, vallëzimi, edhe më shumë do ju lejon juve të ruani fitnesin, të pakësojnë ndikimin e përgjithshëm në nyjat e juaja dhe për me tepër të përmirësojnë jetën e juaj si vrapues. Për shembu...

by Super Admin - 1 year ago

Ushtrime të shpejta dhe shumë efektive për meshkujt (Foto)

Ne po ju tregojmë trajnimin të cilin duhet ta kuptoni si sfidë. Trajnimi përbëhet nga dy ushtrime dhe bëhet në këtë mënyrë: Këto dy ushtrime do t’i bëni në mënyrë various me pesha për duar dhe secilin ushtrim ta bëni me 5 përsëritje. Kur ta përsëritni ushtrimin e...

by Super Admin - 1 year ago

Ngrohja është pjesa më e rëndësishme e ushtrimit (Video)

Rëndësia e ngrohjes qëndron pikërisht në ngritjen e temperaturës trupore në tërë trupin, ndërkaq është e nevojshme të ngroheni që nga qafa deri te thembrat, transmeton Telegrafi. Shikoni propozimin tonë të ngrohjes dhe përfshijeni në rutinën tuaj të ushtrimeve. Në këtë mënyrë nuk...

by Super Admin - 1 year ago

Ushtrimi i vetëm që jua perfeksionon qëndrimin drejt

Përveç në trajnime sportive, specialistët këtë ushtrim e aplikojnë edhe në mjekësi. Zgjerimi i muskujve të shpinës ju ndihmon të hiqni qafe dhimbjet e shpinës dhe mundëson të keni një qëndrim të përsosur. Ky ushtrim është tejet i rekomanduar për personat që punojnë në zyrë dhe që...

by Super Admin - 1 year ago

Ja pse shtoni peshë kur ushtroni (Foto)

Ja 5 arsye pse mund të ndodh kjo: 1. A i keni reduktuar kaloritë? Për të humbur peshë, duhet të djegim më shumë kalori sesa konsumojmë. Është e pamundur që gjithmonë (pavarësisht aktivitetit) ta djegim sasinë e madhe të kalorive të konsumuara nga një dietë e keqe. Mirëpo, duhet pasur kujdes ku...