By Super Admin

by Super Admin - 2 weeks ago

Barcelona befason me përforcimin e ri (Foto)

Sipas gaztës franceze sportive, L'Equipe, Barcelona ka hyrë në garë për të transferuar sulmuesin e krahut, Thomas Lemar nga Monaco. Ylli i ri francez shihet si pasardhës i Neymarit, i cili për 222 milionë euro u transferua në PSG, përcjell Categorical. Përveç Barcelonës, në garë për L...

by Super Admin - 2 weeks ago

​ Si ndryshon mosha e pensiont për të gjithë të moshuarit

Të moshuarit që janë në prag pensionit, mund të shikojnë sa vite kontribute ju duhen dhe mosha që dalin në pension të parakohëshëm dhe në pension pleqërie. GratëNjë grua gjatë këtij viti në pension në moshën 60 vjeç e 6 muaj, ndërkohë që për burrat mosha e pensionin nuk ndryshon. Rritja e moshës së...

by Super Admin - 2 weeks ago

Lamtumirë Inter, Manaj nënshkruan me klubin nga Serie A? (Foto)

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Rey Manaj shumë shpejtë pritet të bëhet me klub të ri. Ai pritet që të huazohet nga Interi te skuadra e sapo inkuadruar në Serie A, Benevento, ku luan edhe mbrojtësi shqiptar, Berat Gjimshiti, shkruan Sky Sports activities. Manaj sezonin e kaluar ishte...

by Super Admin - 2 weeks ago

Mediat franceze 'çmenden' pas Shqipërisë!

Lajmin e ka bërë të ditur vetë kryeministri Edi Rama, duke publikuar të plotë edhe shkrimin për arsyet pse duhet të vizitohen disa nga qytetet e Shqipërisë."MIRËMËNGJES dhe ju uroj një ditë të mbarë me këtë artikull të radhës për Shqipërinë turistike, botuar në mediat franceze", shkruan Rama. Linku...

by Super Admin - 2 weeks ago

Barcelona transferon tre yje (Foto)

E përditshmja sportive katalane, Mundo Deportivo, ka zbuluar se Barcelona është afër që të transferoj tre lojtarë. Fjala është për Inigo Martinez (Actual Sociedad), Ousmane Dembili (Borussia Dortmund) dhe Philippe Coutinhon. Sipas Mundo Deportivos, Barcelona tashmë ka arritur marrëveshje...

by Super Admin - 2 weeks ago

Shokuese: Momenti kur Lamborghini merr flakë mes rrugës (Video)

Kjo ka ndodhur në një lokacion të panjohur ku vetura luksoze Lamborghini fillon të merr zjarrë, shkruan gazetametro.internet Momenti dramatik është inçizuar me një kamerë amatere nga një individual lartë në ndërtesë. Videoja po shikohet tej mase ku ju mund ta shihni më poshtë.

by Super Admin - 2 weeks ago

Mimoza Mustafa shkon me pizhama në restorant (Foto)

Ndonëse koha po ikë, Mimoza po duket mirë, së paku në foto po shkëlqen. Këngëtarja e ka përmirësuar edhe stilin, që nganjëherë megjithatë duket i çuditshëm, si në foton që po e publikojmë në "Kosovare". Mimoza ka pozuar e ulur në një restorant e veshur me pizhama. Janë pizhama apo veshje që po du...

by Super Admin - 2 weeks ago

Gjen thesarin prej në vlerë milionash, por ja çfarë bën (Foto)

Por, gjahtari i thesareve nuk mund ta marrë atë, për shkak se toka ka pronar dhe duhet të marrë më parë leje. Hans Glueck, 76 vjeç, i cili ka kërkuar pas grumbullit të arit, diamanteve, veprave të artit dhe pullave të rralla postare për dy dekada, thotë se pronari i tokës dëshiron të ketë një t...

by Super Admin - 2 weeks ago

Pas Tiranës, rritet çmimi i ujit edhe në një tjetër qytet

Enti Rregullator i Ujit ka miratuar aplikimin e ujësjellësit të Durrësit për rritjen e tarifave të furnizimit me ujë të pijshëm për këtë qytet. Kërkesa pati marrë më parë dhe opinionin pozitiv të Këshillit Bashkikak të Durrësit. Vendimi hyn në fuqi me 1 shtator dhe do të zgjasë për four vite. T...

by Super Admin - 2 weeks ago

Këndon për babanë me kancer, të gjithë shpërthejnë në lot (VIDEO)

Evie dëshiroi që të shfrytëzojë skenën e AGT për ta bërë krenar babanë e saj. Pas përformancës së saj prekëse juria së bashku me publikun ishin në lot, duke duartrokitur pafund nga të gjithë. Pesë anëtarët e jurisë e përgëzuan Evie-n për këndimin e saj, duke thënë se i ka prekur me zërin e saj...