By Super Admin

by Super Admin - 2 weeks ago

Ahmeti paralajmëron marrëveshje edhe me Greqinë

Kryetari Ali Ahmeti dhe Ambasadori Petkov diskutuan për marrëveshjen midis Shkupit dhe Sofjes, situatën politike në vend, reformat, barazinë gjuhësore dhe integrimin e vendit në NATO dhe BE. Në takim është diskutuar për marrëveshjen e sapo firmosur mes Shkupit dhe Sofjes si dhe për situatën polit...

by Super Admin - 2 weeks ago

Mahrez flet për transferimin te Roma

Objektivi i Romës për këtë afat kalimtar është ylli i Leicester Cityt, Riyad Mahrez. Por, klubi nga Premierliga tashmë ka refuzuar ofertat e klubit nga kryeqyteti i Italisë. Mahrez e pranon se i pëlqen Roma, por premton se do ta jap më të mirën për Leicester Cityn, e cila nuk po pranon ta shes....

by Super Admin - 2 weeks ago

Modelja 45 vjeçare tregon linjat në setin nudo (Foto)

Edhe pse ka mbushur 45 vjet, Sofia vazhdon të pozojë për revista dhe marka të njohura, shkruan lajmi.internet. Së fundi, ajo ka sjelluar një set fotografik të realizuar për revistën “Ladies’s Well being”, duke zbuluar linjat e saj perfekte. Sofia është njëra prej femrave që bën të qëndrojë...

by Super Admin - 2 weeks ago

Qeveria pranon propozimin e MASH-it për numrin e studentëve

Vendimi i dedikohet universiteteve “Shën Cirili dhe Metodi” në Shkup, “Shën Klimenti i Ohrit” në manastir, “Goce Dellçev” në Shtip, “Shën Apostull Pali” në Ohër, “Nëna Terezë” në Shkup dhe Universitetit në Tetovë, për vitin akademik 2017/2018./Gazeta Categorical/

by Super Admin - 2 weeks ago

Breshëri plumbash në ajër, çfarë po ndodh në Elbasan

Ngjarja ka ndodhur në Elbasan, në rrethana ende të paqarta. Policia njofton se nuk ka pasur lëndime nga të shtënat në ajër, ndërkohë që thekson se ka nisur hetimet për zbardhjen e ngjarjes dhe kapjen e autorit. Ndërkohë që mjeti tip BMË rezulton të jetë në pronësi të shtetasit B.B. /Gazeta Categoric...

by Super Admin - 2 weeks ago

Xhesika sërish provokon, zbulon ... (Foto)

Së fundi, ajo u bë shumë e përfolur në mediet rozë për lidhjen me këngëtarin Bruno, shkruan lajmi.internet. Në një imazh të postuar në profilin e saj në Instagram, Arta ka pozuar tejet atraktive e veshur me një fustan të shkurtër. Fotografia e Artës të cilën në serial e njohim si Xhesika,...

by Super Admin - 2 weeks ago

Plagoset me biçak 19-vjeçari, arrestohet autori

Ngjarja ka ndodhur në lagjen Nr. 13 Durrës, ku i plagosur ka mbetur shtetasi R. Okay.19 vjeç, banues në Durrës. Mësohet se autori i dyshuar i ngjarjes Ervin Haku 20 vjeç, banues në Durrës, është arrestuar. Dy të rinjtë janë  konfliktuar me njëri-tjetrin për motive të dobëta. Fillimisht ata kanë...

by Super Admin - 2 weeks ago

Diktatori tenton të mburret si komandant, por ja çka i bëjnë (Video)

Berdimuhamedov është në krye të Turkmenistanit nga fundi i vitit 2006, kur e trashëgoi të ndjerin Saparmurat Nijazov. I ndjeri Nijazov ishte i njohur botërisht për vendimet bizare, siç është ndalimi i operës, baletit dhe cirkusit sepse janë “joturkmen”, por as trashëgimtari i tij nuk është imun në m...

by Super Admin - 2 weeks ago

Xhensila Myrtezaj tregon nëse do ndryshojë mbiemrin pas celebrimit...

Në një intervistë për 'Xing.al' Xhensila ka folur për klipin e sja më të fundit 'si të jem mirë' duke mos dashur të qëndrojë shumë në  detaje rreth ceremonisë që pritet të mbahet në shtator.   Ata do të organizojnë tre dasma, një me miqtë dhe të afërmit e Besit, një me miqtë dhe të afërmit e Xhensi...

by Super Admin - 2 weeks ago

Rreth botës me jaht: Ky është milioneri që jeton ‘mes deteve’

Nicholas Frankl udhëton botën në një tremendous jaht duke organizuar festa për të pasurit dhe të famshmit , shkruan “Every day Mail”. 45-vjeçari thotë se ai është shumë i lidhur me pjesën tjetër të stafit dhe se për të janë si një ‘familje e vogël’Itinerari i udhëtimit të Nicholas përfshin festa...

by Super Admin - 2 weeks ago

Vera e kuqe vret qelizat e kancerit

Por, Dr. Michael Nicholl nga Universiteti i Missourit-t në SHBA është duke i çuar përfitimet nga kjo pije një hap para – duke hulumtuar aftësinë e saj për t’i vrarë qelizat e kancerit. Ai gjeti se përbërësi më i madh në verë – resveratroli – bashkë me rrezatimin mund të ndihmojë në zhdukjen e qel...