Zeri Serioz, te fuqishem dhe modern.

 • Në Podujevë burri e rreh bashkëshorten, e bën për spital
  am 20. Februar 2018 um 8:59

  Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Podujevë, pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje, ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij. Viktima ka pranuar tretman mjekësor, ndërsa i dyshuar pas intervistimit me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt. "Në Podujevë, policia ka arrestuar një ashkali, pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje, ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij. Viktima ka pranuar tretman mjekësor, ndërsa i dyshuari pas intervistimit me vendim të...... […]

 • Aksident trafiku në Istog, vdesin tri femra
  am 20. Februar 2018 um 8:52

  Si pasoj e një aksidenti trafiku që ka ndodhur dje në mesnatë, tri femra kanë mbetur të vdekura. Policia e Kosovës ka njoftuar se mbrëmë rreh orës 23:00 në Baice të Istogut ka ndodhur aksident trafiku ne mes te dy veturave civile. Sipas Policisë, deri te aksidenti ka ardhur kur i dyshuari mashkull K-Shqiptar duke lëvizur me veturën me targa lokale duke mos përshtatur shpejtësinë e lëvizjes me kushtet e rrugës, aksidentohet me veturën tjetër me targa lokale që drejtohej nga viktima mashkull K-Shqiptar. Si pasojë e...... […]

 • Cila erdhi e para fjala për frutin apo për ngjyrën portokalli?
  am 20. Februar 2018 um 8:50

  Çfarë erdhi së pari, portokalli apo ... portokalli?  A e morri dikush thjesht një vendim jo kreativ për të emëruar frutin pas ngjyrës së saj?  Ose ngjyra mori emrin e saj për shkak të frutit ? Në kushtet e tregimeve hutuese të origjinës, kjo është e ngjajshme e atë pula apo veza shkruan "Zëri.info" Megjithatë, për fat të mirë, kjo është zgjidhur më lehtë! Pra, cili erdhi i pari, ngjyra apo fruti? Përgjigjja është ... asnjëra. E po, njëri ka ardhur para...... […]

 • Kur shihni çfarë mund të bëni me llumin e kafes, kurrë më nuk do ta derdhni
  am 20. Februar 2018 um 8:43

  Të gjithë më së shumti dëshirojmë ta fillojmë ditën me kafen e mëngjesit. Llumi i kafes na nevrikos të gjithëve, aq më parë nëse nuk arrijmë të lajmë filxhanin menjëherë pasi të kemi pirë kafen. Mos e hidhni lëngun. Ka aq mënyra që ta përdorni, por që akoma nuk dini se si Karotave u bën mirë llumi i kafes Qiteni në lehe të karotave dhe ato më shpejt dhe më mirë do të rriten. Gërvishtjet dhe njollat në dru Fërkojeni kafen në vendin e dëmtuar,...... […]

 • Jashari premton 1000 vende të reja pune në Parkun e Biznesit në Marinë
  am 20. Februar 2018 um 8:38

  Kthimi i 36 hektarëve tokë të AKP-së në pronë të Komunës, të cilët do të shndërrohen në zonë ekonomike, sipas kryetarit të Skenderajt Bekim Jasharit krijojnë mundësi për hapjen e 1 mijë vendeve të reja të punës. Edhe në vitin 2006 Komuna e Skenderajt ishte përpjekur të ndërtojë park biznesi në të njëjtën hapësirë, por kishte hasur në rezistencë të banorëve lokalë, ndërsa tani të njëjtit kanë hequr dorë nga pronat e tyre, shkruan...... […]

HINTERLASSEN SIE EINE ANTWORT

Please enter your comment!
Please enter your name here